Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak – İlk Türk Yerli Otomobili Ne Zaman Üretilecek?


İlk Türk Yerli Otomobili Ne Zaman Üretilecek?

Yerli Otomobilin Prototipi, 2019 Yılı Sonunda Hazır Olacak.

Peki yerli otomobil ne zaman çıkacak?

Yerli Otomobil seri üretim tarihine kalan süre;

2022 yılında yollarda olacak.

YÜZDE YÜZ ELEKTRİKLİ OLACAK!    

Ortak Girişim Grubu tarafından üretilecek, üzerinde çalışmaların devam ettiği yerli otomobile ilişkin bilgiler veren Koçak, “Otomobil yüzde 100 elektrikli bir otomobil olacak. Bir platform üzerinden 3 farklı otomobil yaklaşık 1-1,5 yıllık aralıklarla piyasaya sunuluyor olabilecek. Daha önce Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da açıklanmış olan takvime şu anda sadık kalmaya gayret etmeye devam ediyoruz” dedi.

ÇALIŞMALAR SON SURAT DEVAM EDİYOR!

Koçak, yer konusunda Türkiye’nin her yerinden önemli teklifler olduğunu, bunların hepsinin değerlendirileceğini belirterek, “Şu anda o aşamaya gelmek için biraz erken bir noktadayız. Bütün lojistik imkanlar, yan sanayinin imkanları, platform paylaşım imkanları, hepsi şu anda değerlendirilme aşamasında. Her geçen gün biraz daha hızlanıyoruz çünkü başlangıçtaki o sancılı konular biraz daha hızlı aşılıyor. Önümüzdeki dönemde, daha sık ve hızlı bir bilgilendirme sürecine gireceğiz” diye konuştu.

“Şirket oluşumuna çok yaklaşmış noktadayız. Şirketin, önümüzdeki günler içinde kurulup, yönetim takımının belirlenmesi aşamasına kadar geldik şu anda” diyen Koçak, bir yandan da Ortak Girişim Grubu’na üye şirketlerin oluşturmuş olduğu bir komiteyle teknoloji benzeri bütün süreçleri devam ettirdiklerini anlattı.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak – İlk Türk Yerli Otomobili Ne Zaman Üretilecek?