Domatesin içinde neler bulunur ?

C vitamini, protein ve çeşitli antioksidanlar yönünden zengin, sağlık açısından oldukça yararlı olan domates aynı zamanda düşük kalorili olduğundan dolayı kilo aldırmayan bir sebzedir. İçindeki C vitamini sayesinde kan yapıcı bir sebze olarak da bilinen domatesin faydaları saymakla bitmez.

Domatesin faydaları nelerdir ?

Kan yapıcı özelliği bulunan domatesin bağırsakların düzenli çalışmasını sağlama, sindirim sistemini düzenleme  gibi daha birçok yararı da bulunmaktadır. Domates, yenilen bir sebze olduğu gibi suyu da sıkılıp içilen domates, içinde barındırdığı çok sayıda antioksidan sayesinde vücudun bağışıklık sistemini de korumaktadır.

Domates gaz yapar mı ?

Domates, alerjisi olanların temkinli bir şekilde tüketmesi gereken bir sebzedir. Özellikle alerjisi olanların midesinde gaz, şişlik oluşturabilen domates bu nedenle reflü ve gastriti olan hastalarda ciddi mide şişkinliklerine ve gaz şikayetlerinesebep olabilmektedir.

Domates, bebeklere ne zaman verilmelidir ?

%95 oranında suya sahip olan domates bebeklerde alerji oluşturabileceğinden dolayı bebeklere 1 yaşından sonra verilmeye başlanmalıdır.

Önceki makaleAtatürk’e İstiklal Madalyası ne zaman verildi ?
Sonraki makaleGezi Eylemleri ne zaman başladı ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here