Türkiye Global Girişimcilik Haftası Ne Zaman?

Türkiye’ de girişimciliğin artması ve genç zekaların çok daha verimli bir şekilde ülkemize yararlı olabilmesi içinde yapılan bu hafta girişimci olmayı düşünenler için büyük bir fırsat.

Tüm dünyadan girişimcilik ekosistemi liderlerini bir araya getiren GEC18IST, 170 ülkeden 3 binden fazla katılımcıyı İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor. 300’den fazla yerli ve yabancı üst düzey ve konu uzmanı konuşmacının olacağı kongre kapsamında, paneller, 4 gün boyunca ana kongre dışında GEN Çalıştayı ve Ödül Töreni, GBAN, GERN, GIST ve Startup Nations Ministerial senelik buluşmaları, saha ziyaretleri ve ekosistem atölyeleri yer alacak. Türkiye’nin girişimcilik gücünü dünya arenasına taşıyacak önemli bir zirve olacak GEC18IST, Türkiye girişimcilik ekosisteminin gündemini belirleyecek ve ekosisteme önemli bir katkı sağlayacak.

Bunu yanında uluslararası düzeyde kutlanan Global Girişimcilik Haftası ilk defa 2008 yılında kutlanılmaya başlanmış ve her yıl 16-22 Kasım tarihlerinde yaklaşık 160 ülkede eş zamanlı olarak kutlanmaktadır. Global Girişimcilik Haftası’nın genel koordinasyonunu 2016 yılında Endeavor Türkiye ve Uluslararası Girişimcilik Merkezi üstleniyor.

Önceki makaleDünya Nevruz Bayramı Ne Zaman
Sonraki makaleUluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here