İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Haftası Ne Zaman


İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Haftasına Kaç Gün Kaldı?

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Haftası Başlangıcı : 4 Mayıs

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Haftası Bitişi: 10 Mayıs

İş sağlığı ve güvenliğinin çalışma hayatındaki önemi ve önceliğine inanan Çalışma ve Sosyal Güvenlil Bakanlığı tarafından 1987 yılından bu yana her sene 4-10 Mayıs tarihlerinde “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” düzenlemektedir.

Bu sene 2019 yılında 33. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Haftası gerçekleşecektir. Bu haftada çeşitli sempozyum ve toplantılarla, seminerlerle çalışanlara “İş Sağlığı ve Güvenliği” bilincinin geliştirilmesi ve iş kazalarını önlemeye yönelik çeşitli faaliyetlerde bulunulmaktadır.

İş sağlığı ve güvenlik tedbirleri ile ilgili işyerlerinde çalışanların bilinçlendirilmesi için işverenlerin işçilere konuyla ilgili eğitimini sağlaması önemlidir.Tehlikeli faaliyetlerin yoğun olduğu işyerlerinde yılda en bir defa bu eğitim verilmelidir.Tehlikenin orta düzey olduğu yerlede ise iki yılda en az bir kez yapılması gereklidir.Az tehlikesi olan işyerlerinde ise üç yılda bir defa bu eğitimin verilmesi gereklidir.Bu eğitimler çalışanları iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilinçlendirilerek olası iş kazalarının önüne geçmek ve risk seviyesini azaltmak için çalışma hayatında önemli yer teşkil eder.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir