Kar Ne Zaman Yağacak?

Birçok bölgeye aslında bir süre önce kar yağışı başladı ama tam olarak kış karıyla yağmuruyla kendini önümüzdeki ay başıyla birlikte gösterecek. Kar bölgesinde yaşayanların önlemleri alması gerekirken diğer bölgelerde artık yağmur yağışıyla ön plana çıkacak. Kar yağma tarihi genel olarak Aralık ve Ocak ayıdır. Ekim ayı biraz bahar tadında geçse de Aralık sonuna doğru gelen ciddi soğuklar Ocak ta gelecek olan karın habercisi olmaya yeterli oluyor.

Türkiye’ye Kar Ne Zaman Gelecek?

Türkiye’ye kar yağışı tabi senelik olarak mevsim durumuna göre değişse de genel olarak yine Aralık ayı olmakta. Bir zamanlarda mevsim olayları her zaman beklenen sürede gerçekleşse de artık yaşanan doğaya müdahale olayları var olan dengeyi tamamen bozmuş bulunuyor.

Kar yağışı ne zaman gelecek sorusu da açıkladığımız gibi her zaman net olmamakla birlikte her geçen sene şaşırtıyor. İnsanlığımız kendi yaşadığı dünyaya bu şekilde saygısı olmadan devam ederse daha çok olaylarda bozukluk devam edecektir.

Kar Yağışı Ne Zaman Gelecek 2020

Neyse tekrar konumuza dönecek olursak bu senede yine geçtiğimiz sene gibi Kasım ayında soğuk havaları hissetmeye başlayacağız ama kar yağışı tam olarak gene Aralığın sonuna doğru Ocak başlarında başlayacaktır.

Önceki makaleMehter Takımı Ne Zaman Kuruldu ?
Sonraki makaleTYT – AYT – YKS 2020 – Ne Zaman?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here