Kemal Sunal ne zaman öldü sorusu hayranlarının merak ettiği ve üzülerek hatırladığı bir konudur. Renkli karakteri ile bilinen Kemal Sunal kalp krizi neticesinde hayatını kaybetmiştir.

Kemal Sunal Ne Zaman Öldü
 

Kemal Sunal sinema sanatçısı olarak uzun seneler birçok kişinin izlediği filmlerle gündeme gelmiştir. Toplumsal sorunları kendi tarzıyla dile getiren sanatçı, kalp krizi neticesinde 2000 senesinde yaşamını yitirmiştir.

Kemal Sunal Ne Zaman ve Nasıl Hayatını Kaybetti?

Balalayka isimli projeye başlamak üzereyken 3 Temmuz 2000’da hayatını kaybeden Kemal Sunal, kalp krizi geçirmiştir. Filmlerinin 83’üncüsünü çekecek olan Sunal 55 yaşında yaşama gözlerini yummuştur. Uçak seyahatine başlarken geçirdiği kalp krizi neticesinde sevenlerini üzmüştür.

Kemal Sunal Sanat Hayatı

Malatya ilinde 11 Kasım 1944 tarihinde doğan Kemal Sunal Türk sinema tarihinin en önemli isimleri arasında yer almaktadır. Çalışmalarına ilk olarak tiyatroyla başlayan Sunal, Ertem Eğilmez tarafından keşfedilerek sinema sektöründe devam etmiştir.

  • İlk amatör tiyatro oyunu Zoraki Tabip’tir
  • Profesyonel olarak Devekuşu Kabare, Ayfer Feray, Ulvi Araz, Kenterler Tiyatrosu’nda yer almıştır.
  • Sinemaya ilk adımını attığı film Tatlı Dillim’dir.
  • Kemal Sunal genellikle iyi, saf adam rollerinde oynamış, komedi filmlerine daha ilerleyen dönemlerde geçmiştir.
  • Dram türündeki filmleriyle de dikkat çeken sanatçı, 82 filmde rol almıştır ve En iyi dram filmlerinden biri olan Propaganda’da varlığını sürdürmüştür. 1999 senesindeki bu filmi son filmi olmuştur.

Kemal Sunal Eğitim Hayatı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Kemal Sunal, bu bölümü tamamlayarak yüksek lisans yapmıştır. Radyo, televizyon ve sinema bölümünü bitiren Sunal, yüksek lisansını kendi filmleri üzerine yapmıştır.

Kemal Sunal’ın demeçlerinde dikkat çeken görüşleri bulunmaktadır. Oynadığı karakterlerle kendi karakterinin birbirine zıt olduğunu söylemesi dikkat çekmektedir. Eşi Gül Sunal, aile babası olarak filmlerinin aksine çok gülmeyen ve sululuktan uzak biri olduğunu söylemektedir.

Dinlemeyi daha çok seven Kemal Sunal, iç dünyasında duygusal yapıya sahip olmasıyla bilinmektedir. İyi bir arşivci ve belge toplayıcısı olduğu bilinen Sunal, kendisine gelen mektupların hepsini okuması ve saklamasıyla da dikkat çekmektedir. Günümüzde hala filmleri keyifle izlenmekte ve örnek teşkil etmektedir.

Önceki makaleİlk Çay Ne Zaman Bulundu?
Sonraki makaleFacebook Ne Zaman Kuruldu?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here