Uluslararası Aile Günü ve Haftasına Kaç Gün Kaldı?

Uluslararası Aile Günü ve Haftası Başlangıcı : 15 Mayıs

Uluslararası Aile Haftası Bitişi : 21 Mayıs

BM Genel Kurulu 1993 senesinde aldığı bir karar ile 15 Mayısta “Uluslararası Aile Günü” olarak ilan etmiş ve 1994 yılından itibaren de tüm dünyada ve ülkemizde kutlanmaya başlanmıştır. Ayrıca bu günün yer aldığı hafta olan 15–21 Mayıs ise “Aile Haftası” olarak kabul edilmiştir.

Evlilik ve kan bağı üzerine kurulmuş olan, karı, koca, çocuklar, kardeşler arasındaki bağlantıların oluşmasıyla çevresine uyum, katılımlarının sağlandığı ve düzenlendiği toplum içindeki  en küçük bütüne Aile denir.Aile dediğin dayanışmadır, sonsuz sevgidir, tüm ışılar södüğünde aile yolumuzu aydınlatır. Tüm unutulmaz ilklerimizi ailemiz ile yaşarız. Hayatın gerçeklerini ve kişisel değerimizi aldığımız aile, toplumun temel unsuru, değerlerin taşıyıcısı ve koruyucusu,  toplumsal mutluluk, istikrar, paylaşma, yardımlaşma, dayanışma, barış, hoşgörü, sevgi ve saygının ana kaynağı,  milli ve manevi değerlerin, gelenek ve göreneklerin temellerini aldığımız birincil eğitim kurumumuzdur.
Ayrıca şuna da dikkat çekmek gerekir her ailenin kan bağı olmasına ihtiyaç yoktur. Bazı bağlar kan bağın ötesine geçebilmektedir.

Önceki makaleDünya Eczacılık Günü Ne Zaman
Sonraki makaleDünya Etik Günü Ne Zaman

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here